Szafki stojące pod umywalkę i wiszące z lustrem

Aranżacje łazienkowe z głową

Aranżacja łazienki to nie tylko wybór odpowiedniej kolorystyki czy decyzja o tym, jakiego rodzaju meble (gotowe zestawy łazienkowe, meble samodzielnie kompletowane czy też wykonane na zamówienie) lub akcesoria (metalowe, drewniane czy też z tworzywa sztucznego) się w niej znajdą. Dobrze wykonana i przemyślana stylizacja takiego wnętrza, oznacza również łatwe i wygodne korzystanie ze znajdujących się w niej elementów.

Postaw na funkcjonalność

Najważniejszym elementem, jaki powinien towarzyszyć naszym łazienkowym aranżacjom to stworzenie wnętrza jak najbardziej praktycznego. Oznacza to przede wszystkim, dobrze przemyślany dobór mebli. Powinny one ułatwiać nam codzienne czynności, jakie wykonujemy w łazience, zapewniając nam jednocześnie komfort i wygodę. Najwięcej możliwości pod tym względem, dają nam wszelkiego rodzaju szafki łazienkowe. Odwiedzając dowolny sklep z meblami do łazienek, na pierwszym planie niemal zawsze znajdują się właśnie one. Dostępne są w rozmaitych: kolorach, rozmiarach a nawet kształtach. Możemy też wybierać pomiędzy materiałami z jakich zostały wykonane. Ich producenci dają nam też możliwość wyboru pomiędzy ich typami: wiszące, narożnikowe czy stojące.

Jednymi z bardziej praktycznych mebli tego typu, są szafki stojące pod umywalkę. Zaliczają się one do najczęściej wybieranych i bardzo lubianych rozwiązań stylizacyjnych. Powodów jest wiele. Po pierwsze: pozwalają one na sprytne ‘zakamuflowanie’ instalacji wodnej, dzięki czemu nie rzuca się ona w oczy. Po drugie: w znacznym stopniu ułatwiają dyskretne ukrycie detergentów czy chociażby papieru toaletowego, dzięki czemu w łazience panuje zawsze ład i porządek. To doskonałe rozwiązanie, gdy naszym problemem jest mała łazienka lub trudna do zaaranżowania, ze względu na nietypowy kształt (np.: poddasze) lub przeznaczenie (np.: łazienka dla niepełnosprawnego).

Równie często w aranżacjach łazienkowych, stosowane są szafki wiszące z lustrem. Tego typu rozwiązanie, polecane jest w przypadku małych i trudno ustawnych pomieszczeń. Pozwala ono na uzyskanie większej wolnej przestrzeni. Poza tym, rozwiązanie to ułatwia też utrzymanie porządku w łazience i czyni ją łatwodostępną.

Aby zaoszczędzić miejsce w naszej łazience, warto też sięgnąć po szafki narożnikowe. Mogą one również, uatrakcyjnić duży salon kąpielowy. Dobrym pomysłem o dość praktycznym zastosowaniu, jest umieszczenie takiej szafki w rogu łazienki tuż nad wanną. W takim miejscu, najwygodniej przechowywać kosmetyki do kąpieli a także ręczniki.