Wysokie słupki z koszem na bieliznę

Dzięki pomysłowości współczesnych projektantów i producentów mebli łazienkowych, nasze wnętrza mogą przybrać dowolną formę. Do naszej dyspozycji oddawane są bowiem, nie tylko ciekawie prezentujące się gotowe meble czy zestawy łazienkowe, ale również bardzo atrakcyjne meble na zamówienie. W tym drugim przypadku, zwiększają się znacznie nasze szanse, na umeblowanie i urządzenie także trudniejszych do zaaranżowania pomieszczeń łazienkowych. Jednakże nie tylko od nich, zależy wygląda jak i użyteczność naszego wnętrza.

Do tego, aby łazienka pełniła jednocześnie rolę pomieszczenia estetycznego i wygodnego, potrzebne są odpowiedniego rodzaju dodatki. Przykładem może być tu chociażby tak zwany słupek z koszem na bieliznę. Tego typu rozwiązanie to połączenie mebla – wąskiej i wysokiej szafki z praktycznym łazienkowym akcesorium, jakim jest kosz na bieliznę. Słupki najczęściej wykonywane są z drewna i pokrywane lakierem o wysokim połysku. Ich charakterystyczne cechy to: wbudowany w dolną część, praktyczny i wygodny uchylny kosz na bieliznę lub brudne pranie oraz spora wysokość. Mebel jest również bardzo wąski. Tego typu rozwiązanie, poleca się głównie do małych i trudnych do zaaranżowania pomieszczeń łazienkowych. Dzięki konstrukcji tej szafki, możemy zaoszczędzić miejsce w naszym wnętrzu i jednocześnie ułatwić sobie utrzymanie go w czystości. W jego skład wchodzą najczęściej: jedna duża zamykana szafka, dwie szuflady oraz kosz na bieliznę. Zazwyczaj są to meble przeznaczone do powieszenia, ale dobrze wyglądają również, jako tradycyjne szafki stojące.

Tego typu meble, tworzone są zazwyczaj ze specjalnych drewnianych płyt, o większej odporności na wilgoć. Z racji na fakt, iż ich powierzchnia jest zazwyczaj całkowicie gładka, meble są łatwe w utrzymaniu ich w czystości. Najczęściej występują w kolorze białym. Można je kupić osobno. Są też dostępne w kompletach mebli i właśnie to rozwiązanie najczęściej polecają nam styliści. Uważają bowiem, że wybór gotowych kompletów – serii meblowych, ułatwia skutecznie aranżację wnętrza i skraca czas potrzebny na poszukiwania poszczególnych jej elementów.

Jednym słowem, jeśli decydujemy się na zakup i montaż tego typu mebla, dajemy sami sobie gwarancję stworzenia łazienki estetycznej, w której problem bałaganu i wiecznie nie mieszczącej się brudnej bielizny, nie będzie już obecny.